Wanneer afscheid nemen van de verdroogde sprieterige tweede snee gras? Dat was vorige week op veel plaatsen in Nederland de vraag. Er werd volop gemaaid en dat bleek achteraf de juiste keus.
De voordelen: ingekuild gras met een relatief hoog ruw eiwitgehalte , snelle hergroei van de derde snee, bemesten onder optimale omstandigheden met de regen die er aan zit te komen.
De nadelen? Vooraf was niet duidelijk of het gemaaide gras nat zou regenen en hoeveel regen er in zou vallen. Het pakte op veel plaatsen waar het gisteren niet regende, ten oosten van de lijn Breda- Leeuwarden, goed uit.

Gisteren, woensdag 4 juni, bleef het in Oost-Nederland in tegenstelling tot de verwachting, gelukkig helemaal droog.





