Het is een voorspoedig voorjaar aan het worden, als je genoeg regen hebt gehad deze week. En dat onverwacht, langs de Zuid-, Oost,- en Noordgrens. Maar in West-Nederland is het nog steeds erg droog.
Daar viel op sommige plaatsen maar een paar millimeter, ook het maandtotaal na meer dan twee weken en een extreem droge maart.
Midweekse regen
In Noord-Groningen daarentegen, rond het Gelderse Montferland en locaal in Limburg is de 30 mm in zicht of gepasseerd. In zicht, want er kan de komende week nog een millimeter of 10 bijkomen met een beetje geluk. Vanaf zondagmiddag, maar met name ook midden volgende week. Zeker ook in West-Nederland, als daar een stevige depressie aan land komt.
Koningsdag maaien?
Daarna lijkt de hogedruk weer te gaan domineren. En dat zou betekenen dat het voorjaar zich voorspoedig ontwikkelt, daar waar inmiddels 20-30 mm regen is gevallen. De maaidatum van de eerste snee gras komt in zicht. Misschien wel op Koningsdag de 26ste, als het waarschijnlijk droog en redelijk zonnig is in een noordelijke stroming. In de droge dagen die volgen kan er ingekuild en mais gezaaid worden.
Minimale nachtvorst kans
Want schadelijke nachtvorst zit er ondanks het hogedrukweer en de noordelijke stroming niet in de berekeningen. Al dient daarbij te worden aangetekend de temperatuuruitschieters in de langere termijn berekeningen vanwege de gebrekkige betrouwbaarheid afzwakken.